Categories
wydruk-prac-dyplomowych

Dedykacja w pracy dyplomowej. Czy to konieczne przy pisaniu prac?

Jednak wielu studentów, chyba w głębi serca przekonanych co do tego, że ich praca zdobędzie na pewno świetne i wspaniałe noty i ze zachwyci prowadzącego, dedykuje swoje naukowe wynurzenia przeróżnym osobom. Oczywiście ukochana mama czy tata, którzy wierzą całe życie w geniusz córki czy syna, na pewno będą wzruszeni takim zachowaniem. Pod warunkiem oczywiście, że praca zostanie wysoko oceniona.

A czasami pisanie prac wcale nie jest takie łatwe i przyjemne jak mogłoby się wydawać. Albo co gorsza - wydaje się nam że poszło nam wręcz wspaniale a tu pojawia się taki pan profesor który podważa niemal każde nasze zdanie. I powstaje afront. Praca źle napisana, dedykacja na pierwszej stronie. Oczywiście wtedy lepiej nie pokazywać nikomu, bo raczej nie chcemy darować najbliższym lichych prezentów.

Jednak jeśli już ktoś bardzo uprze się co do tego, że pisanie prac powinno zawierać dedykację, to należy oczywiście umieścić ją na stronie kolejnej po tytułowej. Najlepiej na pustej karcie poprzedzającej pierwszą stronę pracy. Dedykację napisaną kursywą (co nie jest jednak konieczne), zamieszczamy w prawym dolnym rogu. Należy o tym szczególnie pamiętać podczas pisania pracy na tematy wcześniej zgłębiane przez kogoś kto swojego działa z powodu śmierci na przykład nie dokończył.