Categories
wydruk-prac-dyplomowych

Pisanie prac dyplomowych oraz wstawianie rysunków.

Pisanie prac dyplomowych jest zajęciem zajmującym bardzo wiele czasu dlatego też wielu studentów decyduje się rozpocząć pisanie pracy kilka miesięcy przed jej obroną a czasami nawet rok wcześniej. Dzieje się tak ponieważ student musi zebrać potrzebne informacje do takiej pracy, które będą przydatne i będą poruszały problem w pisanej pracy dyplomowej. Student bardzo często przy pisaniu pracy magisterskiej bądź licencjackiej decyduje się na wstawienia obrazków lub zdjęć.

W zależności od tego jakie to jest zdjęcie trzeba do niego zastosować odpowiednią rozdzielczość. Jeżeli jest to zdjęcie pobrane z internetu ono zazwyczaj ma już odpowiednią rozdzielczość, ale oczywiście można ją zwiększyć bądź zmniejszyć według naszego upodobania, jest to już zależne tylko i wyłącznie od nas. Jednak zdjęcia które wykonaliśmy sami musimy najpierw przepuścić przez skan a następnie dobrać odpowiednią rozdzielczość. Skanowane zdjęcie często jest niewyraźne i nie ma odpowiednich rozmiarów które są dla nas pożądane.

Zdjęcia i obrazy wrzuca się bardzo łatwo wystarczy skopiować dane zdjęcie i wkleić je w pożądane miejsce w naszej pracy. Ewentualnie można takie zdjęcie wyśrodkować aby wyglądało estetycznie.